ДЕРЖАВНА УСТАНОВАДЕРЖАВНА УСТАНОВА
"Інститут епідеміології та інфекційних хвороб"Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В.Громашевського НАМН України"ім. Л.В.Громашевського НАМН України"
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ГРИПУ
Центр грипу на базі Інституту був створений в 60-х роках ХХ століття. В той час було обрано сім міст, які щотижня подавали інформацію про кількість захворілих на грип та гострі респіраторні інфекції у розрізі різних вікових груп. Пізніше - кількість контрольних міст збільшили до десяти. З 1986 року контрольними містами Центру стали і до сьогодні є Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Сімферополь, Харків та Чернігів.

Центр виконує як функцію епідеміологічного та вірусологічного нагляду за грипом в країні, так і науково-методичні функції. У листопаді 2007 року Центр грипу на базі ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України» був визнаний ВООЗ як Національний Центр грипу - єдиний в країні, який відповідає їх вимогам та підтвердив це своєю роботою (www.who.int). Тут постійно здійснюється епідеміологічний та вірусологічний моніторинг за грипом, прогнозування епідемії щодо етіології збудника. Вірусологічний нагляд та розшифровка етіології епідемій здійснюється на основі ідентифікації штамів вірусів, одержаних як з вірусологічних лабораторій країни, так і виділених у відділі. Ця інформація дозволяє складати етіологічний прогноз наступної епідемії. Щорічно прогнози надаються у МОЗ України та звідти розповсюджуються на всю країну.

Центр є учасником глобальної мережі нагляду за грипом і щотижнево подає епідеміологічні дані дозорного та рутинного нагляду та вірусологічні дані дозорного епіднагляду за грипом в Україні на Європейський сайт www.euroflu.org .


1. Оперативна інформація
2. Участь у програмі контролю якості ВООЗ
3. Проект з дозорного нагляду
4. Публікації співробітників по темі
5. Тренінги