Програма ВООЗ із зовнішньої оцінки якості ПЛР діагностики грипу (EQAP) була створена в 2007 році для контролю якості досліджень учасників Глобальної Системи нагляду за грипом (GISRS).   http://www.who.int/influenza/gisrs_laboratory/en/

     До неї входить і Відділ респіраторних та інших вірусних інфекцій, що визнаний ВООЗ як Національний центр грипу. Віруси грипу постійно змінюються, а тому потребує своєчасного коригування тестування методом ПЛР для того, щоб підтримувати необхідну чутливість виявлення нових вірусів. Шляхом моніторингу якості та рівня продуктивності, програма ВООЗ із зовнішньої оцінки якості ПЛР діагностики грипу (EQAP) грає ключову роль в зміцненні діагностичного потенціалу і готовності оперативно реагувати на спалахи грипу, в тому числі - пташиного та пандемічного в усьому світі.
http://www.who.int/influenza/gisrs_laboratory/external_quality_assessment_project/en/

     Оскільки на базі Інституту функціонує Центр грипу, з 2008 року він є постійним учасником Програми ВООЗ з контролю якості досліджень з грипу як методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), так і вірусологічним. Участь в тестуванні трьох контрольних панелей ВООЗ (Panel 8, Panel 9, Panel 10) методом ПЛР була цілком успішною, що підтверджено у 2011 році сертифікатом ВООЗ.

_cert_jpg _cert_jpg _cert_jpg _cert_jpg _cert_jpg _cert_jpg
ДЕРЖАВНА УСТАНОВАДЕРЖАВНА УСТАНОВА
"Інститут епідеміології та інфекційних хвороб"Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В.Громашевського НАМН України"ім. Л.В.Громашевського НАМН України"