На базі ДУ «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського», проводиться сучасна діагностика уражень печінки, визначення стадії фіброзу печінки апаратом FibroScan 402 та ультразвукова еластографія печінки, стеатометрія (визначення ступеню жирової інфільтрації печінки), ультразвукова діагностика всіх органів.
Показання для проведення:
Переваги методу:
Фіброз печінки - патологічна зміна структури органу, при якому відбувається розростання сполучної тканини, яка заміняє собою більшу частину тканин печінки. По суті, цей процес є захисною реакцією організму, спрямованої на підтримку структури органу, ураженого різними захворюваннями.
Основними причинами, що викликають руйнування тканин печінки і утворення на їх місці сполучної рубцевої тканини є:
Помітних ознак захворювання на ранній стадії фіброзу печінки не спостерігається, так як освіта сполучної тканини в ній відбувається вкрай повільно. Явні клінічні ознаки проявляються тільки протягом як мінімум 5 років після початку патологічних процесів.
З огляду на те, що недуга розвивається повільно і непомітно, фіброз печінки 1 ступеня найбільше нагадує запалення селезінки. При цьому розміри залози дещо збільшуються, а вміст у крові лейкоцитів еритроцитів і тромбоцитів помітно знижується. На 4 же стадії захворювання нерідко переходить на стадію цирозу, від чого можуть з'явитися варикозні вени у верхній частині травного тракту. Варто відзначити, що збільшення печінки відбувається вкрай рідко. Навпаки, в більшості випадків її розміри вкрай малі.
Які ще ознаки можуть говорити про наявність фіброзу:
Інтенсивність прояву симптомів фіброзу печінки змінюється в залежності від імунологічної відповіді організму, а також від причин, що викликали появу патології.